Nije samo materijalna bijeda uzrok ljudskih nevolja. Brojni su problemi današnjice koji razaraju čovjeka i obitelj: ovisnost o alkoholu, drogama, kocki; poremećeni bračni i obiteljski odnosi, narušeno tjelesno i mentalno zdravlje, gubitak voljene osobe, depresije, traume. Crkva se danas osjeća potaknutom pomoći pojedincu, bračnim parovima, djeci i mladima tj. cijeloj obitelji razvojem obiteljskih savjetovališta koja na poseban način nadopunjuju pastoral obitelji i dosadašnji karitativni rad.

Ciljevi djelovanja našeg Obiteljskog savjetovališta jesu:

• Članove obitelji razviti u zdrave ličnosti sposobne rješavati probleme i nositi se s odgovornostima te smanjiti broj socijalnih slučajeva uslijed trajno poremećenih obiteljskih odnosa;
  • Ohrabriti članove obitelji da svoje probleme rješavaju pravodobno u duhu vjere, ljubavi, uzajamne tolerancije i poštovanja;
  • Istražiti i prevenirati nastanak uvjeta koji dovode do ozbiljnih obiteljskih problema i trajno poremećenih obiteljskih odnosa te jačati zdrave obitelji;
  • Upoznati javnost s mogućnostima korištenja usluga Obiteljskog savjetovališta te razviti svijest o potrebi i kulturi savjetovanja.

U Obiteljskom savjetovalištu rade stručnjaci (socijalni radnik, psiholog, svećenik, teolog) obvezni na čuvanje profesionalne tajne. Oni će vas prihvatiti i podržati u rješavanju vaših problema, ali vi morate napraviti prvi korak – javiti se.

«Podrži me po svojoj riječi i živjet ću.»
(Ps 119,116)